Вітаю Вас Гість | RSS

Офіційний сайт Світлогірської ЗОШ I-III ст.
імені Антона Петровича Біленка

Форма входу
Пошук
Посилання на
Посилання на
-->
ДСЯО України
-- -->
МОН України
-- -->
Педагогічна преса
-- -->
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Структура навчального року 2021/2022
І семестр:
01.09.2021-25.12.2021
Осінні канікули:
25.10.2021-31.10.2021
Зимові канікули:
25.12.2021-09.01.2022
ІІ семестр: 10.01.2022-07.06.2022 Весняні канікули:
28.03.2022-03.04.2022
Розклад дзвінків
1й урок: 8:00 – 8:45
2й урок: 8:55 – 9:40
3й урок: 10:10 – 10:55
4й урок: 11:05 – 11:50
5й урок: 12:00 – 12:45
6й урок: 12:55 – 13:40 
7й урок: 13:50 – 14:35

Скарбниця рідного краю

Без минулого немає майбутнього, тому у 2006 році у школі було створено історико-краєзнавчий музей, який є справжнім надбанням та гордістю учнівсько-педагогічного колективу. За сприянням директора школи Гординської Т. В. музей має реєстраційне свідоцтво обласнго центру туризму і краєзнавства. Керівник музею заступник директора по виховній роботі Світлана Валеріївна Малькова.

Шкільний історико – краєзнавчий музей – це культурно – освітній простір,  могутній засіб різних напрямів виховної роботи. 

 

Інформація про роботу шкільного історико ─краєзнавчого музею

при Світлогірській ЗОШ І─ІІІ ст. імені Антона Петровича Біленка

Кобеляцької міської ради Полтавської області

Уніфікований паспорт музею 17-149                  Презентація  музею                   

      З метою залучення учнівської молоді до вивчення та збереження історико- культурної спадщини українського народу 28 грудня 2006 року на базі Світлогірської загальноосвітньої школи І-ІІІ  ст. був створений історико - краєзнавчий музей. 26 червня 2007 року музей отримав свідоцтво про реєстрацію музею при закладі освіти.

     Історико - краєзнавчий музей Світлогірської школи був заснований на громадських засадах  з ініціативи  учнівсько – педагогічного колективу школи. Його першими експонатами були речі і документи, які передали школі з сільського музею, що припинив своє існування.

     Наш музей має свідоцтво № 17- 149 про відомчу реєстрацію музею  при закладі освіти  системи Міністерства освіти і науки України , наказ №120 по Світлогірській ЗОШ І-ІІІ ст. від 28.12.2006 року “Про організацію та відкриття історико - краєзнавчого музею”, Положення історико – краєзнавчого музею  при Світлогірській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.паспорт музею при закладі освіти.

      Діяльність музею визначається Законом України “Про музеї та музейну справу”, Положенням про музей школи.

         Шкільний музей є осередком освіти та виховання, сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості , любові до рідної землі, розуміння нерозривного зв’язку минулого, сучасного, майбутнього держави та місця особистості у її розбудові, забезпечує вивчення та збереження учнями історико – культурної спадщини свого народу.

Мета діяльності музею:

  • розвиток інтересів та творчих здібностей школярів;
  • дослідження історії та традицій українського народу;
  • виховання любові до України через любов до рідного краю;
  • становлення особистості учня у контексті народної духовності;
  • формування національної свідомості;
  • поглиблення історичних знань школярів та історичної пам’яті про минуле рідного краю.

      Музей працює за тематико-експозиційним планом, як музей історико- краєзнавчого профілю та відображає слідуючі розділи: організаційна робота, робота з активом, пошуково- дослідницька робота, робота з фондами, масова робота, експозиційна та пропагандистська робота.

       Основний фонд музею: загальна кількість одиниць збереження – 286, кількість експонатів  основного фонду – 220.

      Найцікавішими  серед експонатів є: унікальна за історичною цінністю книга перепису населення містечка Переволочної за 1873-1891роки; уламки татарської мечеті, знайдені під час розкопок  у 1911 році, гарматне ядро часів Полтавської битви; зуби справжнісінької акули; роги зубра, знайдені у 1954 році; незвичайний саморобний настінний календар (поч.  xx ст.).

      А скільки різноманітного домашнього начиння минулих століть: гребені, праники, веретена, моталки, праски, ступки, полотняні рушники та сорочки, глиняний посуд! Збереглося  навіть ярмо для запрягання волів! І це далеко не весь перелік музейних експонатів: є на що подивитися і до чого доторкнутися охочим пізнавати свою історію!

     Наш музей має 4 експозиційні розділи: Мій рідний край - моя земля; Видатні люди села Світлогірське;  Пам’ятки бойової слави;  Школа минулого та наше  сьогодення.

      Оглядова екскурсія в музеї розпочинається  розділом «Мій рідний край - моя земля», в якій розповідається про історію рідного Світлогірська та його мешканців.

      Не менш цікавим є розділ «Видатні люди села Світлогірського» про земляків, які жили в минулих роках та сучасників. У вітринах можна побачити портрети відомих людей, їхні особисті речі, ознайомитися з відомостями про них.

       У розділі «Пам’ятки бойової слави» представленні експонати часів Другої світової війни, писемний документальний матеріал (листівки, матеріали періодичної преси, особисті документи та світлини земляків і визволителів Полтавщини Другої світової війни). Особливе місце в розділі займає куточок, присвячений військово-історичним подіям сучасності.  В ньому зібрані особисті речі бійців, гільзи, снаряди, привезені з зони АТО. Зокрема, наші  випускники, учасники  бойових дій на Сході України  Роман Петренко та Віктор Рабешко подарували музею особисті речі: «кікімору», військову форму, перчатки, флягу, гільзи від снарядів та бойових патронів.

    «Школа минулого та наше  сьогодення» - це розділ про 57-річну історію нашої школи, про  славні імена вчителів та випускників та сьогодення навчального закладу, про ті нові сходинки й перемоги, які здобуті вчителями й учнями в сучасному Храмі наук. Цікавість у відвідувачів викликають перші дві вітрини - виставки піонерської та комсомольської атрибутики. Тут і шкільна парта та форма для дівчинки, зірочка жовтеняти і піонерський та комсомольський значки, піонерські галстуки, квитки і барабан, сурма. Зібране шкільне приладдя минулого: глобус, чорнильниця з перами, пенал, ручки, олівці, рахівниця, готовальня, логарифмічні лінійки, зошити. У другій вітрині виставлені оригінальні експонати: атестати зрілості, грамоти, дипломи, свідоцтва, похвальні листи, табелі успішності, шкільний портфель 50-х років.

       Стенди цього розділу ознайомлять вас з історією нашого навчального закладу,  директорами, які колись очолювали школу, вчителями, що  сіяли розумне добре, вічне у душі своїх вихованців. Кожне шкільне свято не проходить без шкільного гімну, слова до якого написала вчитель Надія Маляренко.   

       В музеї систематично працює Рада музею у кількості 12 чол. з числа педагогів школи та громадськості села та актив музею з числа учнів школи у кількості 20 чол. Актив музею виконує пошуково-дослідницьку, збиральницьку, фондову, експозиційну, просвітницьку роботу. В цьому році він поповнився новими членами.

         Крім цього, збором музейних експонатів займається учнівський пошуковий загін «Дерево життя» . В  нашій школі щороку проводиться конкурс серед школярів та працівників навчального закладу «Поповни скарбничку шкільного музею», найактивніші учасники якого нагороджуються грамотами. Завдяки цьому шкільний музей постійно поповнюється експонатами (старовинний одяг та предмети побуту, паперові гроші та монети, речі часів Першої Світової та Великої Вітчизняної війни, фотографії, документи та ін.).  

Частина експонатів була зібрана батьками учнів завдяки активній діяльності батьківського комітету школи.  Окремі експонати подаровані випускниками минулих років, гостями музею.

      Бібліотечний фонд музею, консультації членів Ради музею  використовуються для написання рефератів, повідомлень, доповідей, наукових робіт учнями школи. 

    В 2021-2022 н.р. Рада та актив шкільного музею працюють над поповненням розділу «Школа майбутнього та наше сьогодення».   Тому основними напрямками роботи є:

 1. дослідження невідомих сторінок історії школи, інтерв’ю та записи спогадів колишніх директорів,  вчителів,   працівників школи;

2. збір матеріалів про випускників - медалістів, тих, хто обрав  вчительську професію, хто став  відомою людиною району, області, країни;

3. робота з архівними документами (книгами наказів, класними журналами); 

4. збір і оформлення матеріалів про нинішніх учнів, які мають високий рівень знань, є учасниками, призерами, переможцями шкільних, районних, обласних, Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів, олімпіад.

          На базі музею Рада та актив музею проводять різноманітні зустрічі з цікавими людьми, оглядові та тематичні екскурсії, різноманітні виховні заходи, уроки історії. 

          Протягом останніх трьох років в музеї  були проведені  тематичні  екскурсії для учнів школи: «Історія села Світлогірське», «Мій рідний край, моя земля», «Полтавська битва – кульмінаційний момент Північної війни», «Побутові речі українців», «Мрії здійснюються!»,  «Історія української вишивки», «Наш край у роки Великої Вітчизняної війни», «Час пізнати своїх героїв»,  «Славні імена земляків», «Моя шкільна родина – історії краплина»; «Мужність і слава залишаться у віках», традиційно проводиться інформаційна хвилинка до Дня визволення Полтавщини, зустріч з воїнами – афганцями, пішохідні екскурсії: «Історичними місцями нашого краю», «На схилах та хвилях Кам’янського водосховища», «По місцях бойової слави – битви за Дніпро», «Моя маленька Батьківщино, чарівне Світлогірське - Україно!», свята «За честь школи», «Україна – єдина країна», «День народження села», «Герої поруч з нами».

       В музейній справі наш навчальний заклад співпрацює з Світлогірською сільською бібліотекою, професором Венніпегського університету провінції Манітоби, членом управи Конгресу українців Канади...Романом..Єринюком;  лауреатом багатьох поетичних конкурсів, кореспондентом «Кременчуцької газети», членом Національної скаутської організації України ПЛАСТ, членом товариства «Просвіта»  нашою випускницею Тетяною Красельниковою; заступником голови громадської організації «Кобеляцький краєзнавець», членом громадських організацій «Кобеляцьке земляцтво», «Літератор», нашим випускником Віталієм Глинським, місцевим краєзнавцем, випускником нашої школи  Миколою Бугрименком.

      В музеї використовуються пересувні форми роботи.   Радою музею був виготовлений стенд «Час пізнати своїх героїв» зі світлинами та грамотами наших воїнів – земляків, місцевих волонтерів. Крім цього було упорядковано  та поповнено пересувну експозицію «Їхня зоря ніколи не згасне» , де розміщені фото всіх педагогів, що колись навчали розумному, доброму, вічному у стінах Світлогірської школи. 

      У 2019 році юні краєзнавці школи мали такі досягнення:

  • лауреати обласного туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу»;
  • переможці районного зльоту команд юних краєзнавців та активістів музеїв при закладах освіти у двох творчих майстернях «Музейна справа», «Історія та культура рідного краю»;
  • переможці  районного конкурсу краєзнавчо ─ дослідницьких робіт  Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина  Україна» за напрямом «З попелу забуття» (пошукова робота «На схилах та хвилях Кам’янського водосховища», керівник Малькова С.В.) 

      Світлогірські школярі  щорічно упорядковують місцеву  Братську могилу, могилу невідомого льотчика на старому Переволочанському цвинтарі, пам’ятні знаки воїнам – афганцям та героям Чорнобиля, прибирають могили померлих працівників школи, надають  допомогу учасникам Другої світової війни, людям літнього віку.

       Відвідувачами нашого музею є не тільки учні, але й батьки, колишні випускники школи, односельці, гості села, про що свідчать численні подарунки та записи в книзі відгуків про музей.

       Шкільний історико – краєзнавчий музей – це культурно – освітній простір,  могутній засіб різних напрямів виховної роботи.  Багато учнів школи проходять тут своєрідну практику.

      Недаремно говорять: «Людина живе доти, доки її пам’ятають». Щоб незгасною була пам’ять, ми кожного року поповнюємо  музей  новими матеріалами, залучаючи до цієї роботи якомога більше учнів, щоб кожен міг доторкнутися серцем і душею до історії. Школярі  охоче і з цікавістю беруть участь у музейних справах.

       Виховний компонент музею школи не може бути вичерпаним, адже експозиції постійно поповнюються. Музей школи крокує в ногу з життям, відчуває ритм часу, відгукується на все нове, намагається зберігати актуальність і творчий підхід до справи.

                                                                                                    

                                                                   Екскурсія в шкільному музеї

  

                                             Куточок,  присвячений сучасним подіям на Сході України

      

                                                                Наш музей відвідують колишні випускники школи

      

                                             Музейна експозиція «Памятки бойової слави»

      

     

Учасники краєзнавчої експедиції  «Повернення до витоків. На схилах та хвилях Кам’янського водосховища»  в шкільному музеї

                                 

 

 

 

Архів записів
Друзі сайту
Сайт ПОІППО
Сайти ЗНО проекту РДЯО
Сайт освіти
Сайт ХРЦОЯО
Сайт конкурсу Бобер
Сайт с.Світлогірське
Секто освіти - Кобеляцький центр професійного розвитку педагогічних працівників
Сайт Кобеляцької ЗОШ №2
Сайт ХРЦОЯО для підготовки учнів до ЗНО
Сайт Кобеляцької філії ПОЕНЦ
Адреса школи:
вул. Молодіжна, 40 с.Світлогірське
Кобеляцький район
Полтавська область
Україна, 39262
Телефон/факс:
(05343)9-95-40
e-mail: sv100@meta.ua
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

<-- -->Copyright MyCorp © 2022