Вітаю Вас Гість | RSS

Офіційний сайт Світлогірської ЗОШ I-III ст.
імені Антона Петровича Біленка

Форма входу
Пошук
Посилання на
Посилання на
-->
ДСЯО України
-- -->
МОН України
-- -->
Педагогічна преса
-- -->
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Структура навчального року 2020/2021
І семестр:
01.09.2020-24.12.2020
Осінні канікули:
24.10.2020-01.11.2020
Зимові канікули:
25.12.2020-10.01.2021
ІІ семестр: 11.01.2021-31.05.2021 Весняні канікули:
20.03.2021-28.03.2021
Розклад дзвінків
1й урок: 8:00 – 8:45
2й урок: 8:55 – 9:40
3й урок: 10:10 – 10:55
4й урок: 11:05 – 11:50
5й урок: 12:00 – 12:45
6й урок: 12:55 – 13:40 
7й урок: 13:50 – 14:35

Скарбниця рідного краю

Без минулого немає майбутнього, тому у 2006 році у школі було створено історико-краєзнавчий музей, який є справжнім надбанням та гордістю учнівсько-педагогічного колективу. За сприянням директора школи Гординської Т. В. музей має реєстраційне свідоцтво обласнго центру туризму і краєзнавства. Керівник музею заступник директора по виховній роботі Світлана Валеріївна Малькова.

Шкільний історико – краєзнавчий музей – це культурно – освітній простір,  могутній засіб різних напрямів виховної роботи.

     Експозиція включає чотири розділи. Перший присвячений рідному краю -- Світлогірському.
 
 
Наступний розділ розповість про видатних людей Світлогірського, які жили в минулих роках та сучасників.
 

 

Третій розділ відображає історію як давньоминулих, так і ближчих епох.
 
 
Останній розділ експозиції розповідає про школу минулого
.

      Наш музей має свідоцтво № 17- 149 про відомчу реєстрацію музею  при закладі освіти  системи Міністерства освіти і науки України , наказ №120 по Світлогірській ЗОШ І-ІІІ ст. від 28.12.2006 року “Про організацію та відкриття історико- краєзнавчого музею”, Положення історико – краєзнавчого музею  при Світлогірській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. Кобеляцького району, паспорт музею при закладі освіти.

Діяльність музею визначається Законом України“Промузеї та музейну справу”, Положенням про музей школи.

     Шкільний музей є осередком освіти та виховання, сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості , любові до рідної землі, розуміння нерозривного зв’язку минулого, сучасного, майбутнього держави та місця особистості у її розбудові, забезпечує вивчення та збереження учнями історико – культурної спадщини свого народу. На базі музею проводяться різноманітні виховні заходи, уроки історії, географії. Бібліотечний фонд музею, консультації членів Ради музею використовуються для написання рефератів, повідомлень, доповідей, наукових та пошукових  робіт учнями школи.

Музей працює за тематико-експозиційним планом, як музей історико- краєзнавчого профілю та відображає слідуючі розділи: організаційна робота, робота з активом, пошуково- дослідницька робота, робота з фондами, масова робота, експозиційна та пропагандистська робота.

Основний фонд музею: загальна кількість одиниць збереження – 286,кількість експонатів  основного фонду – 220.

В музеї систематично працює Рада музею у кількості 12 чол. з числа педагогів школи та громадськості села.

Наш музей має 4 експозиційні розділи: Мій рідний край - моя земля; Видатні люди села Світлогірське;  Пам’ятки бойової слави;  Школа минулого та наше  сьогодення.

      В музейній справі наш навчальний заклад співпрацює з Світлогірською сільською радою, професором Венніпегського університету провінції Манітоби, членом управи Конгресу українців Канади...Романом..Єринюком;членом музично – літературного об’єднання “Звуки ліри”  м. Уссурійська, поетесою Галиною Самойленко;лауреатом багатьох поетичних конкурсів,    нашою випускницею Тетяною Красельниковою, нашими земляками, краєзнавцями Миколою Бугрименком та Віталієм Глинським.

      Членами Ради музею  розроблені  екскурсії:

  • «Історичними місцями нашого краю»
  • «По місцях бойової слави – битви за Дніпро»
  • «Їх імена носять вулиці села»
  • «Історія моєї рідної школи»
  • «Славні імена земляків»
  • Моя маленькаБатьківщино, чарівнеСвітлогірське- Україно!

За останні роки на території Тахтаївського гранітного кар’єрупоблизу Світлогірська було виявлено останки воїнів часів Великої Вітчизняної війни. Ідентифікувати за медальйонами , на жаль, вдалося лише двох  солдатів. Один з них- Конон Кісіль з Вінниччини  у 1941 р. потрапив на фронт, а через 3 місяці загинув у районі с. Переволочно.  Ми, учні школи, є активними  учасниками  перепоховання останків загиблих солдатів біля  Братської могили.  Особисті речі загиблих воїнів  урочисто передані та зараз зберігаються в нашому музеї. Завдяки цим подіям вдалося значно поповнити музейну експозицію «Памятки бойової слави».

      У 2013 році нашій школі було присвоєно ім’я доктора технічних наук,професора, почесного  академіка  майже 20 національних академій зарубіжних країн,  генерального  конструктора  всіх існуючих систем зв’язкуАнтона Петровича  Біленка. Активісти музею під керівництвом директора школи А.С.Ялової  працювали над пошуковою роботою «Яскраве ім’я Наддніпрянщини», в якій дослідили життєвий та творчий шлях нашого земляка А.Біленка.

      В 2017-2018 навчальному році юні пошуковці школи  на основі зібраного матеріалу написали дві пошукові роботи: «Екологічні проблеми річки Ворскли» (кер. Малькова С.В.)  та «І.І.Яровий – талановитий художник нашого краю» (кер. Шеін Г.В.) та стали призерами (відповідно ІІ та ІІІ місце) районного конкурсу пошукових робіт.

    Збором музейних експонатів займається учнівський пошуковий загін «Дерево життя». В нашій школі щороку проводиться конкурс серед школярів та працівників навчального закладу «Поповни скарбничку шкільного музею», найактивніші учасники якого нагороджуються грамотами. Завдяки цьому шкільний музей постійно поповнюється експонатами (старовинний одяг та предмети побуту, паперові гроші та монети, речі часів Першої Світової та Великої Вітчизняної війни, фотографії, документи та ін.).

Частина експонатів була зібрана батьками учнів завдяки активній діяльності батьківського комітету школи. Окремі експонати подаровані випускниками минулих років, гостями музею.

У наш складний час, коли на Україні чути звуки вибухів і гинуть люди, Рада музею прийняла рішення створити куточок,присвячений сучасним подіям на Сході України.  В ньому зібрані особисті речі бійців, гільзи, снаряди, привезені з зони АТО. У  2017 році  був виготовлений стенд «Час пізнати своїх героїв» зі світлинами та грамотами наших воїнів - земляків.

До 50 –річного ювілею школи Рада музею виготовила стенд «Їхня зоря ніколи не згасне» . На ньому розміщені фото всіх педагогів, що колись навчали розумному, доброму, вічному у стінах Світлогірської школи.  Стенд розмістили  справа  на вході до музею.

       У 2017 році юні краєзнавці школи стали переможцями районного зльоту юних краєзнавців та активістів музеїв при закладах освіти  у творчій майстерні за напрямом «Історія та культура рідного краю».

     14 червня 2018 року учнівсько - педагогічний колектив школи став активним учасником краєзнавчої експедиції «Повернення до витоків. На схилах та хвилях Кам’янського водосховища», присвяченої  55-річчю вимушеного переселення мешканців колишнього Кишеньківського району при будівництві Дніпродзержинської ГЕС і заснування с. Світлогірське.  Гості  відвідали шкільний музей, де ознайомилися з історією нашого краю, крім цього у стінах музею відбулася зустріч - спілкування випускників школи 1963-1966 рр.  Захоплюючою була прогулянка катером по місцях, де раніше знаходилися затоплені села.

Величезне значення у патріотичному вихованні школярів має ознайомлення з історією, культурою та видатними людьми рідного села. У цьому допомагають екскурсії, під час яких ми  розширюємо знання дітей про наш  населений пункт, його історичне минуле і славне сьогодення, виховуємо гордість і повагу до місцевих пам’яток, бажання примножувати красу села.

     Експозиції та розділи шкільного музею на конкретному місцевому матеріалі знайомлять учнів з історією рідного краю, виробляють навички пошукової роботи, науково - дослідницької діяльності. Під керівництвом педагогів активісти музейної справи навчаються документувати історичні пам’ятки та знахідки, аналізують суспільні явища, систематизують та узагальнюють історичні документи. Усе це створює умови для якісного оновлення виховного процесу в школі, для впровадження традиційних та інноваційних форм роботи, а також для проведення масових заходів.

                                                                   Екскурсія в шкільному музеї

  

                                             Куточок,  присвячений сучасним подіям на Сході України

      

                                                                Наш музей відвідують колишні випускники школи

                                                                           

                                             Музейна експозиція «Памятки бойової слави»

      

     

Учасники краєзнавчої експедиції  «Повернення до витоків. На схилах та хвилях Кам’янського водосховища»  в шкільному музеї

                                 

 

 

 

Архів записів
Друзі сайту
Сайт ПОІППО
Сайти ЗНО проекту РДЯО
Сайт освіти
Сайт ХРЦОЯО
Сайт конкурсу Бобер
Сайт с.Світлогірське
Секто освіти - Кобеляцький центр професійного розвитку педагогічних працівників
Сайт Кобеляцької ЗОШ №2
Сайт ХРЦОЯО для підготовки учнів до ЗНО
Сайт Кобеляцької філії ПОЕНЦ
Адреса школи:
вул. Молодіжна, 40 с.Світлогірське
Кобеляцький район
Полтавська область
Україна, 39262
Телефон/факс:
(05343)9-95-40
e-mail: sv100@meta.ua
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

<-- -->Copyright MyCorp © 2021